Центр надання адміністративних послуг

Диканська територіальна громада

02.05.2024 16:05

Компенсація за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб!

default-for-import.jpg

Власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.22 № 490 . 
На грошову компенсацію мають право особи, які:
 перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя;
 перемістилися з території територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації.
 житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.
Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є:
 власниками житла або їх представниками;
 наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності;
 спадкоємцями, які прийняли спадщину.
Власники житла, що розмістили переселенців, зобов’язані не пізніше протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати  повідомлення  за встановленою формою.
Повідомлення подається в паперовій або електронній формі на електронну адресу Диканської селищної ради, а саме dykanka.rada@gmail.com.
Прийом документів здійснюється за адресою: селище Диканька, вул. Незалежності, 133 та у старостатах Диканської громади з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00.
Особи, що надали прихисток переселенцям, разом з повідомленням надають копії документів:
 що посвідчує особу як власника  житлового  приміщення, так і внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили (паспорт громадянина України);
 про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; 
 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
 про підтвердження права власності або права на користування житловим приміщенням (договорів оренди (найму) житла державної або комунальної власності або свідоцтва про право на спадщини за заповітом/законом (за потреби). Якщо житлове приміщення має декілька співвласників, то інші надають письмові згоди в довільній формі;
 що підтверджують повноваження на представництво інтересів власників житла.

У разі подання повідомлення в електронній формі до повідомлення додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що
підтверджують подану інформацію. Для подальшого оформлення грошової компенсації власники житлових приміщень звертаються до департаменту не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця (з 1 по 5 число кожного місяця) та подають  заяву  із зазначенням кількості днів та переселенців, які проживали протягом звітного періоду. Компенсація надається за умови відсутності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання та інші). При цьому, власники житлових приміщень повинні мати при собі копії та оригінали документів:
 які посвідчують їх особу;
 що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.
Для заповнення бланку заяви необхідно надати:
 реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
 довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;
 довідку про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання).
Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (людино-день), із дня їх розміщення: за кожен людино-день – 14,70 гривень.

Для отримання компенсації необхідно щомісяця не пізніше 5 днів з дня закінчення звітного місяця подати до управління заяву на отримання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.